Lokalizacja
Kwidzyn, ul. Wiejska 1A
Skrócony opis
Projekt polega na zakupie wodnego placu zabaw (toru przeszkód), który znajdować się będzie na pływalni przy ul. Wiejskiej w Kwidzynie. Podstawowym celem projektu jest aktywizacja ruchowa i społeczna dzieci i młodzieży. Spodziewane korzyści to przede wszystkim zadowolenie mieszkańców, poprawa stanu zdrowia, wydolności fizycznej oraz nauka wspólnej zabawy.
Opis projektu
W ramach projektu ma zostać zakupiony wodny plac zabaw (tor przeszkód). Proponowany zestaw WIBIT szczegółowo został przedstawiony w załączniku nr 2 do projektu. Zakupiony tor ma zostać oddany do użytkowania na pływalni, tak aby służył wszystkim mieszkańcom Kwidzyna. Wodny plac zabaw po rozłożeniu na basenie wiąże się z wyłączeniem 3 torów pływackich, dlatego proponuje się aby rozkładany był raz w tygodniu, np. w niedzielę. Podstawowym celem projektu jest aktywizacja ruchowa i społeczna dzieci i młodzieży. Każdy rodzic nastolatka potwierdzi, że nigdy za wiele atrakcji dla starszych dzieci. Należy dokonać wszelkich starań by odsunąć dzieci i młodzież od ekranów komputerów i tabletów oraz zainteresować ruchem. Odpowiednia dawka ruchu pozwala utrzymać dobry stan zdrowia oraz rozładować nadmiar energii, co w przypadku dzieci i młodzieży jest bardzo ważne. Realizacja projektu wpłynie pozytywnie na mieszkańców Kwidzyna, będą częściej korzystać z basenu, integrować się, wspólnie spędzać czas na zabawie i ruchu. Będzie to również forma zdrowej rozrywki dla całych rodzin. Spodziewane korzyści to przede wszystkim zadowolenie mieszkańców, poprawa stanu zdrowia oraz wydolności fizycznej dzieci i młodzieży, integracja z dala od ekranów komputerowych, nauka wspólnej zabawy i współpracy na torze oraz wspólne spędzanie czasu wolnego. Niewątpliwie korzyścią będzie również popularyzacja basenu w Kwidzynie i po prostu wspaniała forma zdrowej rozrywki dla mieszkańców.
Lp. | Część składowa | Łączny koszt |
---|---|---|
1 | zakup wodnego toru przeszkód | 53 984,70 zł |
Projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach
Koszty utrzymania w kolejnych latach to znikomy koszt energii trudny do oszacowania (praca kompresora elektrycznego przez kilkanaście minut raz w tygodniu). Rozkładanie (czas rozkładania ok 45 min), składanie, konserwacja, przeglądy, magazynowanie - nie b